Ranczo u Mara - zooterapia

ZOOTERAPIA - Zapraszamy

Na naszym Ranczo prowadzimy indywidualne sesje zooterapii. Zooterapia to pogłębiony, indywidualny i kameralny kontakt ze zwierzętami. Jest sposobem na wyciszenie umysłu, zrównoważenie emocji. Kojąca i uspokajająca energia zwierząt pozwala na zharmonizowanie i głębokie zrelaksowanie, daje też dużo czystej radości. Czysta i spokojna naturalna energia zwierząt i samego miejsca wśród natury, łagodzi stres, lęk i tonuje nadpobudliwość. W głębszym procesie pozwala na dotarcie do Siebie i naszych programów, ukrytych w podświadomości. Sesje skierowane do dzieci z wszelkimi orzeczeniami, trudnościami i zaburzeniami emocjonalnymi i ich rodzin. Także do osób, które pragną obniżyć poziom stresu i napięcia w sobie. W sesji indywidualnej dziecko i rodzic, zaczynają patrzeć na siebie inaczej, świadomie, bez oceny, poczucia winy, wstydu i lęku. Tak samo my wszyscy zaczynamy spostrzegać siebie samych inaczej. Uczymy się wchodzić w stan spokoju i harmonii, tak jak żyją zwierzęta, bez pośpiechu i pędu.

zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia

Magiczna więź łącząca ludzi i zwierzęta: odkryj leczniczą moc zooterapii w Ranczo u Mara!

Zooterapia, znana również jako animaloterapia, to dziedzina, która wykorzystuje interakcje z różnymi zwierzętami w celu poprawy zdrowia psychicznego i emocjonalnego zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Ta wyjątkowa forma terapii jest fascynującym przykładem, jak przyjaźń z futrzanymi przyjaciółmi może przynieść ogromne korzyści i pomóc w radzeniu sobie z wieloma trudnościami życia, motywować do aktywności ruchowej czy wspomagać wszechstronny rozwój. W ramach animaloterapii występują różne odmiany, w tym terapia z kotami, terapia z królikiem, krowami, alpakami, a nawet zooterapia ze świniami. Każda z tych metod skupia się na wykorzystaniu naturalnej zdolności zwierząt do nawiązywania bliskich relacji z ludźmi i wpływania na ich stan emocjonalny oraz fizyczny.


Zooterapia to nie tylko przyjemne spotkania ze zwierzętami, ale dowiedzione naukowo korzyści terapeutyczne

Dzięki interakcji z różnymi zwierzętami, pacjenci mogą doświadczyć niezwykłego wsparcia i poczuć się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ponieważ lecznicza siła zwierząt, pomaga dzieciom i dorosłym w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami życiowymi. Kontakt z zwierzętami ma udowodnioną badaniami zdolność obniżania poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu w organizmie - osoby uczestniczące w zooterapii mogą więc doświadczyć znacznej redukcji stresu i lęku. Zwierzęta potrafią też wywołać uśmiech na twarzy nawet w najtrudniejszych chwilach. Interakcja z nimi uwalnia endorfiny, co sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani. Terapia ze zwierzętami to również wyjątkowe doświadczenie, które zachęca do nawiązywania relacji i komunikacji - dzieciom pozwala na rozwijanie umiejętności empatii i zrozumienia, podczas gdy dorosłym może pomóc w budowaniu relacji międzyludzkich. W przypadku niektórych form zooterapii, takich jak hipoterapia (terapia z udziałem koni), kontakt ze zwierzętami pomaga też w poprawie funkcji motorycznych, zwłaszcza u osób z niepełnosprawnościami.


Rodzaje animaloterapii w Ranczo u Mara 30 kilometrów od centrum Warszawy

Na naszym Ranczo można spotkać różnego rodzaju futrzanych specjalistów - koty, psy, świnki, strusie, konie, alpaki, kozy, kaczki, kury, osły, króliki, gołębie, pawie, a także wiele innych zwierząt, z którymi kontakt daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala czuć się swobodnie, a zabawa daje dużo radości. Tak bogaty i zróżnicowany zwierzyniec, daje nam możliwość dobrania do terapii zwierząt, które będą dopasowane do dziecka lub osoby dorosłej pod względem wielkości czy temperamentu. W Ranczo u Mara prowadzimy zooterapie, takie jak:

  • dogoterapia,
  • hipoterapia,
  • onoterapia,
  • bowiterapia,
  • a także terapii z kotami czy królikami.

Do udziału w animaloterapii zapraszamy mieszkańców z całego woj. mazowieckiego i nie tylko!

Więcej informacji

Na czym polega terapia z udziałem zwierząt i dlaczego pomaga?

Zooterapia to skuteczna, naturalna metoda leczenia, która ma na celu poprawić stan fizyczny oraz psychiczny człowieka. To element rehabilitacji wielu jednostek chorobowych występujących zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Podczas sesji indywidualnych lub grupowych najważniejszy jest bezpośredni kontakt z oswojonymi zwierzętami. Czego można spodziewać się w trakcie wizyty na farmie? Jaki wpływ ma na nas zooterapia?

Przejdź do artykułu

Różne formy zooterapii i ich wpływ na rozwój dziecka

Mimo że zooterapię poznano już setki lat temu, ta metoda terapii rozwinęła się dopiero w XX wieku. Obecnie jest stosowana na całym świecie, a w leczniczych sesjach biorą udział rozmaite gatunki zwierząt. Przeczytaj artykuł, aby poznać jej rodzaje i dobrać rozwiązanie idealne dla siebie lub dziecka.

Przejdź do artykułu

Komu służy zooterapia

Terapia z udziałem zwierząt wspiera proces leczenia różnego rodzaju schorzeń, zaburzeń czy niepełnosprawności. Przynosi wiele korzyści, ponieważ ma pozytywny wpływ na sferę psychiczną, fizyczną, poznawczą, jak również społeczną. Korzystają z niej osoby w każdym wieku. Komu jednak jest szczególnie polecana?

Przejdź do artykułu

Oferta

cennik

©2021 Codeverture