Ranczo u Mara - zooterapia

ZOOTERAPIA - Zapraszamy

Na naszym Ranczo prowadzimy indywidualne sesje zooterapii. Zooterapia to pogłębiony, indywidualny i kameralny kontakt ze zwierzętami. Jest sposobem na wyciszenie umysłu, zrównoważenie emocji. Kojąca i uspokajająca energia zwierząt pozwala na zharmonizowanie i głębokie zrelaksowanie, daje też dużo czystej radości. Czysta i spokojna naturalna energia zwierząt i samego miejsca wśród natury, łagodzi stres, lęk i tonuje nadpobudliwość. W głębszym procesie pozwala na dotarcie do Siebie i naszych programów, ukrytych w podświadomości. Sesje skierowane do dzieci z wszelkimi orzeczeniami, trudnościami i zaburzeniami emocjonalnymi i ich rodzin. Także do osób, które pragną obniżyć poziom stresu i napięcia w sobie. W sesji indywidualnej dziecko i rodzic, zaczynają patrzeć na siebie inaczej, świadomie, bez oceny, poczucia winy, wstydu i lęku. Tak samo my wszyscy zaczynamy spostrzegać siebie samych inaczej. Uczymy się wchodzić w stan spokoju i harmonii, tak jak żyją zwierzęta, bez pośpiechu i pędu.

zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia
zooterapia

Więcej informacji

Na czym polega terapia z udziałem zwierząt i dlaczego pomaga?

Zooterapia to skuteczna, naturalna metoda leczenia, która ma na celu poprawić stan fizyczny oraz psychiczny człowieka. To element rehabilitacji wielu jednostek chorobowych występujących zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Podczas sesji indywidualnych lub grupowych najważniejszy jest bezpośredni kontakt z oswojonymi zwierzętami. Czego można spodziewać się w trakcie wizyty na farmie? Jaki wpływ ma na nas zooterapia?

Przejdź do artykułu

Różne formy zooterapii i ich wpływ na rozwój dziecka

Mimo że zooterapię poznano już setki lat temu, ta metoda terapii rozwinęła się dopiero w XX wieku. Obecnie jest stosowana na całym świecie, a w leczniczych sesjach biorą udział rozmaite gatunki zwierząt. Przeczytaj artykuł, aby poznać jej rodzaje i dobrać rozwiązanie idealne dla siebie lub dziecka.

Przejdź do artykułu

©2021 Codeverture